Muzeum Iluzji to przestrzeń, w której iluzje spotykają się z wynalazkami naukowymi i sztuką: fizyka i optyka prezentowane są razem z tajemniczymi dziełami sztuki i klasycznymi łamigłówkami. Wyjątkowe doświadczenie edukacyjne wzbogaca interaktywna rozrywka – rysowanie światłem, tworzenie cieni i niezapomnianych chwil w świecie do góry nogami.

Masz pytania dotyczące tego, jak działa ten lub inny wynalazek? Chcesz posłuchać niesamowitych opowieści o sztuce i historii? Chcesz pogłębić swoją wiedzę naukową lub potrzebujesz zrobić zdjęcie? Zespół muzeum jest zawsze w pobliżu! Uśmiechnięci asystenci są gotowi odkryć sekrety niesamowitego świata iluzji.

Nasza stała ekspozycja trochę się zmienia: co roku do kolekcji przybywa kilka nowych eksponatów. To zasługa zespołu muzeum, który nieustannie bada świat nauki i sztuki oraz poszukuje nowych rozwiązań artystycznych.

Jesteśmy dumni, że znajdujemy się w zabytkowym dworku należącym niegdyś do wybitnej rodziny Potockich, co pozwala nam pokazać polską historię i styl życia w połączeniu z wystawą iluzji współczesnych. W budynku znajdują się dziesiątki oryginalnych elementów dekoracyjnych oraz oryginalne kominki z XIX wieku.