Aby wasz pobyt w muzeum był niezapomniany, stworzyliśmy kilka instalacji, które nazywamy iluzjami specjalnymi. Dlaczego są specjalne? Łączą różne techniki i materiały, żeby stworzyć nowy, większy i lepszy efekt. Są również wyjątkowe, ponieważ możesz je udostępnić w mediach społecznościowych i zyskać wiele polubień!

Specjalne iluzje tworzą artyści i inżynierowie, łącząc fizykę, światło i cień. W ten sposób mogą bawić się wszystkimi zmysłami. Jednym z przykładów jest iluzja RGB. Wzorując się na modelu przestrzeni barw o tej samej nazwie, wykorzystujemy światło w trzech kolorach, aby uzyskać całą paletę barw. Ciekawostka: model ten jest używany w telewizorach i innych wyświetlaczach… oraz na zdjęciach profilowych naszych gości. 🙂

Każdego roku pracujemy nad dodawaniem do naszego muzeum nowych eksponatów, w tym celu współpracujemy z różnymi artystami i autorami. Zapraszamy do odwiedzenia nas i sprawdzenia, jakie specjalne iluzje dla was przygotowaliśmy. Możecie zrobić sobie z nimi zdjęcia – a nawet zostać częścią jednej z nich w naszym muzeum!

Zachęcamy do poznania różnych typów iluzji, które prezentujemy w Krakil – Muzeum iluzji w Krakowie – optycznych, historycznych oraz fizycznych.

Bilety są możliwe do nabycia Internetowo, muzeum jest otwarte codziennie w godzinach 10:00 – 19:00.