Czy możesz ufać własnym oczom? Czy wierzysz swojemu umysłowi? Cóż, jeżeli właśnie znajdujesz się w pokoju pełnym naszych fizycznych iluzji, będziesz się musiał dwa razy upewnić. Poprzez użycie wielu naturalnych zjawisk, różnorodni autorzy stworzyli iluzje, które oszukają wasz umysł.

Jeden z eksponatów jest ściśle powiązany ze światem fizyki, a jego główna część została wynaleziona, rozwinięta i wykorzystana przez wielkiego naukowca Nikolę Teslę. Inne zostały stworzone przez różnych autorów zafascynowanych światem iluzji. Niektóre eksponaty są oparte na grze światłem, część z nich wykorzystuje właściwości luster, inne to tylko obrazy, ale wszystkie dzięki różnym technikom pozwalają uczynić niemożliwe – możliwym.

Eksponaty wykorzystujące kontrast, wzornictwo i kształty o różnych rozmiarach sprawią, że złudne obiekty zaistnieją w twojej głowie. W pewnym momencie zacznie ci się wydawać, że jakiś duży przedmiot zmierza w twoim kierunku, ale nie martw się, nie musisz uciekać! Obiekt jest nieruchomy, chociaż widzisz, jak toczy się w twoim kierunku.

W naszym muzeum możesz płatać figle swojemu umysłowi przy pomocy różnych iluzji fizycznych. Wszystkie są częścią wystawy w Krakil – Muzeum iluzji w Krakowie. Zachęcamy do poznania różnych typów iluzji, które prezentujemy w naszym muzeum – optycznych, historycznych oraz specjalnych.

Bilety są możliwe do nabycia internetowo, muzeum jest otwarte codziennie w godzinach 10:00 – 19:00.